Nova stategija Fondacije za oralno zdravlje: „Bolje oralno zdravlje za sve“

  Fondacija za oralno zdravlje lansirala je novu strategiju za oralno zdravlje, koja će trajati do 2024. godine. Nova strategija nosi ime „Bolje oralno zdravlje za sve“, a odnosi se na sve veće potrebe oralnog zdravlja. Takođe, opisuje kako će se boriti protiv oralnih bolesti i pomoći u poboljšanju kvaliteta života miliona ljudi u Britaniji i širom svijeta. Najava stiže u vrijeme kada polovina odraslih Britanaca ima propadanje zuba, dok će jedno od četvoro djece početi školu sa propadanjem zuba. Dobrotvorna organizacija obećava pomoć najugroženijim članovima društva smanjenjem zubnih bolesti i bolova i patnje koje sa tim dolaze.

  dr Najdžel Karter

  Doktor Najdžel Karter, izvršni direktor Fondacije za oralno zdravlje, vjeruje da nova strategija dobrotvorne organizacije može imati značajan uticaj na oralno zdravlje i dobrobit u lokalnim zajednicama.
  – Odlučniji smo nego ikad ranije da se borimo za dobro oralno zdravlje i pomognemo stvaranju bolje i zdravije budućnosti za sve. Uprkos mnogim pozitivnim promjenama u oralnom zdravlju, još je puno posla koji treba obaviti. Dva puta dnevno četkanje, višak šećera u našoj hrani i pićima i pristup osnovnim stomatološkim uslugama i dalje su teški izazovi. Takođe moramo da se pozabavimo porastom karcinoma usta, zajedno sa povećanim prihvatanjem rodno neutralne vakcinacije protiv humanog papiloma virusa (HPV). Oni su povezani sa stalnom potrebom za sprječavanjem zubnog karijesa i promovišu prednosti fluora. Siromaštvo, pokretljivost, nezavisnost i izolacija utiču na sposobnost čovjeka da brine o svom oralnom zdravlju. Naše društvo mora savladati te barijere i pružiti svima mogućnost da budu u dobrom oralnom zdravlju – istakao je Karter.

  Fondacija za oralno zdravlje želi da vidi kako strategija smanjuje visok nivo oralne bolesti u celoj zemlji. Do 2024. godine, dobrotvorna organizacija želi svim ljudima pružiti besplatnu, praktičnu i emocionalnu podršku za njihove probleme sa oralnim zdravljem. Oni će, takođe, raditi na poboljšanju dostupnosti i raznolikosti svih informacija o oralnom zdravstvu i usluga podrške. U okviru strategije, oralna zdravstvena fondacija, takođe, daje prioritet zdravlju mlađih ljudi. Dobrotvorna organizacija želi da osigura da se djeci omogući najbolji početak u životu pružajući im sredstva za zdrava usta. Kroz petogodišnju strategiju, dobrotvorna organizacija će organizovati nekoliko novih oralnih zdravstvenih akcija o štetnosti šećera, demenciji, alkoholu, pušenju i svijesti o drogama.

  dr Elizabet Kai

  Ovi faktori su identifikovani zbog negativnog uticaja na oralno zdravlje, opšte zdravlje i dobrobit. Profesorica Elizabet Kai, predsjednica Fondacije za oralno zdravlje, želi da nastavi sa rješavanjem osnovnih pitanja koja narušavaju oralno zdravlje miliona ljudi širom svijeta.
  -Nejednakosti oralnog zdravlja i loši životni činioci i dalje utiču na najugroženije članove našeg društva bez stvarne vlastite greške. Fondacija za oralno zdravlje će kroz svoju strategiju do 2024. godine voditi u kampanji za bolje oralno zdravlje i poboljšanje kvaliteta života ljudi širom svijeta – objasnila je Kai.

  , , , ,

  Kontakt forma

   

  Verifikacija

  Comments are closed.

  Sva prava zadržana, Gondor D.O.O.